přihlásit se: Články | Komentáře

Luhačovice prameny

0 komentářů

Luhačovice nejsou pouze skvělým místem, kde zotavíte svou mysl, ale také místem, kde můžete napravit některé zdravotní komplikace. Díky místním léčivým pramenům se již mnoha lidem podařilo napravit si svůj zdravotní stav.

Lazne-Luhacovice3

Jedny z nejúčinnější pramenů v Evropě

Lázně Luhačovice patří mezi léčebné skvosty v celé Evropě. Ve zdejším prostředí uprostřed valašských hor vyvěrá celkem šestnáct hydrouhličitanochlorido-solných kyselek a také jeden sirný pramen. Nedávné průzkumy Evropské Unie jasně prokázaly, že tyto léčebné látky jsou v luhačovických pramenech zastoupeny ve velmi dobré koncentraci. Díky těmto pramenům si může zlepšit své zdraví a hlavně předejít nepříjemným zdravotním komplikacím.

Prameny, které léčí již více než 200 let

Vyvěrající léčebné prameny s barvitou usazeninou a neobvykle slanou chutí byly objeveny v 15-tém století. Již v tak ranné době si mnoho lidi v okolí chodilo ke zřídlům pro tuto minerální vodu kvůli jejím skvělým účinkům. Luhačovice objevil profesor A. Haslinger, který  zdejší prameny více prozkoumal a výsledky jeho závěrečné práce svědčí o tom, že zdejší prameny jsou doslova zázračné, jelikož dokáží napravit mnoho zdravotních komplikací.

Pramen Aloiska léčí onemocnění zažívacích orgánů

Pramen Aloiska, který vyvěrá v parku nad Bílou čtvrtí, patří k nejstarším luhačovickým pramenům. Jeho historie se datuje k roku 1770. Je určen k pitné léčbě. Chcete-li si vyřešit onemocnění zažívacích orgánů, pak by jste měli tento pramen, který má zvýšený obsah železa, jódu a kyseliny borité, určitě navštívit.

Lazne-Luhacovice2

Živá voda z Luhačovic: Pramen Dr. Šťastného

K pitné léčbě se používá především pramen doktora Šťastného, které se nachází v blízkosti lázeňského divadla. Zlepšení zdravotního stavu dosáhnete díky zvýšeném obsahu kyseliny borité, jódu, fluóru, lithia a barya.

Luhačovický elixír: Vincentka

Vincentka je jedinou minerální vodou v Luhačovicích, která se plní do lahví. Její pozitivní přínos pro zdraví byl znám již v roce 1680. Pramen je stále vydatný, průtok činí až 12 litrů za minutu. Můžete jej shlédnout v Luhačovicích, kde je postavena hala Vincentky dlouhá 30 metrů a vysoká přes 8 metrů. U výdejního pultu je možné minerálku ohřívat. Vincentka slouží k inhalacím a k pitné léčbě. Vincentka má zvýšený obsah fluoridů, kyseliny borité a barya.

Přes 10 dalších pramenů

Přestože jsou Luhačovice malým lázeňským městečkem uprostřed zalesněných hor, koncentrace pramenů je zde opravdu velká. Kromě výše zmíněných hlavních pramenů zde nalezneme přes 10 dalších, které rovněž přispějí ke zlepšení vašeho zdravotního stavu. Namátkou můžeme zmínit pramen Sv. Josefa, pramen Amandka, Elektra 1, Bystrica, Nová Janovka.

V Evropě nalezneme mnoho lázní, ale proč jezdit daleko do ciziny, když opravdovou lázeňskou perlu máme u nás, uprostřed valašských hor. Zdejší prameny jsou stejně jedinečné jako aura klidu a pohody, kterou městečko vyzařuje.


Napište komentář