přihlásit se: Články | Komentáře

Lázně Luhačovice

Trápí vás zdravotní problémy a rádi by jste je řešili přírodní cestou? V tom případě navštivte hojně navštěvované lázně lidmi z celé Evropy, Luhačovice. Malebné městečko Luhačovice se může pochlubit léčebnými prameny, které za více než 200 let své existence zlepšily zdraví mnoha tisícům lidí. V nynější době jsou lázně Luhačovice značně modernizované, proto se zde nabízejí moderní léčebné metody pod vedením zkušených odborníků.

Lazne-Luhacovice10

Luhačovice, místo kde se uzdravuje

Při průjezdu horskou krajinou v okolí Luhačovic, by si jen málokdo troufl odhadnou, že právě zde se nachází jedny z nejuznávanějších lázní v celé Evropě. Blahodárné přírodní prameny v kombinaci s léčebnými procedurami zvládnou napravit mnoho zdravotních komplikací počínaje problémy s dýchacím ústrojím přes nemoci trávícího traktu, nemoci z poruch látkové výměny, poruchy pohybového aparátu až po nemoci onkologické.

Klid a harmonie v Luhačovicích

Luhačovice jsou proslaveným lázeňským městem, svou oblibu si však toto horské městečko získalo také díky klasické architektuře ze 17-tého a 18-tého století. Nádherné kolonády a nároží, naprostá čistota ve městech a vše objímající lesy mile zapůsobí na každého návštěvníka, který hledá klid. Přestože jsou Luhačovice proslavené, nenarazíte ani v centru městečka na velkých shluk lidí. Poklidnou procházku tedy můžete uskutečnit jak při procházkách malebnými uličkami, tak ve zdejších lesích.

Lazne-Luhacovice19

Luhačovice, pýcha Valašska

První zmínky o Luhačovicích pochází z roku 1412. Již v té době si místní obyvatelé byli dobře vědomí bohatství, které zde mají. Pro léčivé prameny si chodili denně a mohli se tak těšit z dobrého zdraví po mnoho let. Nejznámějším produktem je Vincentka. Jedná se léčebný pramen, který je svým složením jedinečný a přispívá ke zlepšení organismu. Je balený a vyvážený nejen do obchodů v České republice, ale do mnoha států v Evropě.

Kde se Luhačovice nachází? Horské městečko čítající okolo 5-ti tisíc obyvatel leží na jihovýchodě Moravy, přesněji v oblasti Valašska, zhruba 16 kilometrů od Zlína uprostřed rozsáhlých lesů.

Luhačovice zdaleka nejsou pouze lázně

Přestože Luhačovice nabízí široký lázeňský program, na své si přijdou také milovníci turistiky a rekreace, kteří zda naleznou okruhy po okolí. Na ulicích Luhačovic najdeme velké množství útulných kaváren, cukráren, restaurací a vináren. Milovníci kultury zajisté ocení místní lázeňské divadlo.

Lázeňské městečko Luhačovice si zamilujete

Nejen díky své malebnosti, ale hlavně díky tomu, že vám pomůže od zdravotních komplikací. Ceny za pobyty nejsou nijak velké, proto pokud se potřebujete zbavit stresu, načerpat nových sil, utužit zdraví či vyřešit zdravotní problémy, pak je návštěva Luhačovic tou pravou volbou.